Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Click HERE to watch the video of all of our teams with All-Section athletes highlighted.  
This video was shown at the Celebrate Success Dinner and was created by Haley Martinsen and Paige Lombardi with help from Carly Goldstein and the Yearbook Committee.
 
Thank you to our Golf Outing Golfers, Sponsors and Donors!
 
Brunch Sponsor: Ted and Tracy McCourtney  
Jacket Sponsor: Danbury Orthopedics  
Driving Range Sponsor: Cross River Partners  
Putting Contest Sponsor: Premier Fitness  
Umbrella Sponsor: Intex Painting  
Golf Ball Sponsor: Cross River Eye Care  
   
Hole Sponsors:
Reynolds Consulting
New Oak Capital
Lewisboro Baseball Association
Ross and Leslie Henshaw
Biancone & Wilinsky, LLP 
Pete and Carol Walsh
Caremount Medical Orthopedic Surgery
State Farm Insurance - Lanza
Thomas, Drohan, Waxman, Petigrow & Mayle, LLP   
The Heights at Brother Vic's
Signature Bank
In memory of Bobby Jones
Bocklet Wealth Management 
The Seiler Family
John Jay Youth Football
 
Cart Sponsors:
The Pink Family
The Lombardi Family
The Zeitler Family
The Luper Family
The Horan Family
The Andrew Family
The Brennan Family
The Burhance Family
The Stark Family
The Hodor Family
The David Family
The MacDonald Family (The Commodores)
The MacDonald Family (The Terriers)
The Giner Family
The Murphy Family
The Neumann Family
The Newcomb Family
Mary and Bob Murphy
The Migden Family & Sterling Sanitary Supply Corp
The Migden Family & Sterling Sanitary Supply Corp
Regina, Richard,  Sarah, Erin and Richard Jones 
The Walsh Family
The Katchadurian Family
The Civetta Family
The Vittoria Family
The McKeon Family
The Melbourne Family
The Keech Family
The Roban Family
The Schafer Family
The Tribe (Karen Jahn)
Go John Jay Basketball! (Karen Jahn)
The Wolfe Family
The Minard Family
The Simmes Family
The Paulsen Family #JJBase
The Padian Family
The Hafter Family
Judy and Gordon Aydelott
Judy and Gordon Aydelott
The Sanz Family
The Maloof Family
The Maloof Family
The Maloof Family
Mr. and Mrs. Michael Labriola III and Family
Hanna, Sam and Emily Bocklet
JV Baseball In memory of 
Pete and Kim DeLucia
 
   
Half Page Ad: Aquila  
Half Page Ad: Lions Club  
Full Page Ad: AIA  

 

Donors:

Access Physical Therapy and Wellness
Bacio
BodyFit - Mike Tedesco
Crossfit of Bedford Hills
Debby Gorman and B+
Ecolustre Jewelry - Luda Samuels and Natalia Tisdale
Grand Prix NY Racing
Happiness Is Catering - Christine Salazar
Le Collage Hair Salon
LJW Interiors
Megan Walters, Stella & Dot Local Stylist 
Mines Press
Orangetheory Fitness
Peppino's
Siegel Bros. Marketplace
South Salem Liquors
Squire's Gift Card
The Assumma Family
The Burhance Family
The Burke Family
The Lanza Family 
The Luper Family
The Miraglia Family - Invisalign
The Murphy Family
The Scherr Family
The Small Family/UnWined Wine Tasting
Ultimate Autobody
Waccabuc Country Club
The Horse and Hound
D. Bertoline and Sons
Captain Lawrence

 

Congratulations to all of our All-Section Athletes!

Thor Adamec (Junior).....Alpine Skiing and Men’s Lacrosse

Ryan Bryggman (Junior)…..Baseball

Braden Burke (Junior).....Men’s Lacrosse

Nils Carlson (Senior)…..Golf

Hayden Cassone (Senior).....Men’s Tennis

Chris Cook (Sophomore).....Wrestling

Ray Cotto (Senior).....Wrestling

Kyra Cox (Junior)……Golf

Cameron Crawford (Sophomore)....Cross Country

Louie Cree (Senior).....Wrestling

Carmela Culhane (Senior).....Indoor Track and Track & Field

John Emerson (Sophomore).....Alpine Skiing

Bryce Ford (Sophomore)…..Men’s Lacrosse

Evan Frank (Senior).....Wrestling

Bim Gecaj (Senior).....Wrestling

Halil Gecaj (Junior)…..Wrestling

Libby Gressin (Sophomore)…..Track & Field

Bryan Ivey (Junior)…..Track & Field

Ryan Jenkins (Senior)…..Track & Field

Matt Kramer (Junior).....Wrestling

Haley Martinsen (Senior).....Field Hockey

Conor Melbourne (Senior).....Wrestling

Alex Melnychuck (Senior).....Bowling

George McMichael (Junior)…..Ice Hockey

Paul Monteleone (Senior)…..Track & Field

Georgia Mraz (Senior).....Women’s Soccer

Brooke Nohilly (Senior).....Indoor Track and Track & Field

Kathryn Nohilly (Senior).....Indoor Track and Track & Field

Pippa Nuttal (Sophomore).....Cross Country, Indoor Track, and Track & Field

Cara O’Reilly (Sophomore)…..Women’s Lacrosse

Brett Paulsen (Sophomore)…..Baseball

Tyler Reinke (Junior).....Alpine Skiing

Jackson Rieger (Senior).....Football and Men’s Lacrosse

Josh Rubin (Senior)…..Wrestling

Isaiah Rust (Junior)…..Men’s Lacrosse

Charlie Stewart (Junior).....Cross Country and Indoor Track

Acadia Thielking (Senior).....Alpine Skiing

Grace Vittoria (Sophomore).....Women’s Soccer

Wishing you continued success!